.

.

Попуст
Нов DC-DC прилагодлив моќност чекор-надолу модул Blue LM2596 Неолиран чекор-модул за чекор надолу

Нов DC-DC прилагодлив моќност чекор-надолу модул Blue LM2596 Неолиран чекор-модул за чекор надолу

DEN 3.00

Количина на стоки
Достапно

Leand sung. Leand sung. Ефикасност на конверзија : до 92% (излезен напон повисок, колку е поголема ефикасноста) Фреквенција на префрлување : исправувач на 150k Hz : Не-синхрони Карактеристики на модулот за исправање : Неолиран чекор надолу модул (BUCK) Заштита на краток спој : Ограничување на струјата, бидејќи обновувањето Оперативна температура : Индустриска оценка (-40 до +85) (излезна моќност 10 W или помалку) Пораст на температурата на целото оптоварување : 40 Регулирање на оптоварувањето : ± 0,5% Регулација на напон : ± 2,5% Спецификација : Влезен напон : 4-35 V излезен напон : 1,23- 30 V (прилагодлива) Излезна струја : Оценета струја е 2А, ​​максимална 3А (потребна е дополнителна загревање) Димензија : 48*23*14mm (L*W*H) Пакет Вклучен : 1 PCS*LM2596 DC-DC прилагодлив за чекор-надолу модул.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат
DEN 0.67

Повторно соберете ја Тастатурата Подгответе алатки : пумпа за Лемење со рачка за лемење (по избор) елект�

DEN 2.33

Име на производот : Млазница За Прскање За Миење Фарови; Димензија : 34 x21mm / 1,3 "x 0,8"(L*W) Материјал : Пластика,

DEN 3.33

Бела керамичка 15оз кригла со жолта внатрешност и рачка Слика отпечатена од двете страни...

DEN 0.33

Ако имате какви било прашања, слободно контактирајте не, ние ќе ви обезбедиме најдобра услуга веднаш!...

DEN 151.84

ДИН 931 Нерѓосувачки Челик А2 (188) Груб Конец / Делумно Навој 32мм инчи Конец Произведени ВО ASME b18...

DEN 0.33

Име на производот : АТКС Конектор;Тип : 8 Пински Машки Конектор Терминал : 8 Пински; Дизајн : 8 Ред Теренот : 4

DEN 1.67

Лепливо цвеќе запреносно】 Со лесна и мала големина, е лесен за употреба и носење, лесно може да се поста�

DEN 2.67

Пилот дијаметар големина за прецизност одговара со машина Отстранливи / заменливи копчиња за возење ка�

DEN 494.72

Складирање картички за визиткартички итн Структура на производот : главна единица за куќиште од типот н

DEN 2.00

Вклучува : 10 x мини 5 V регулатори Погодно за употреба : Интегрирана Овозможи порта на регулаторната табла

DEN 119.84

Големина : 3 х 5 инчи Висококвалитетен Надворешен Винил Излупете и Залепете Произведено во САД...

DEN 2.33

120 Волти 600 вати Двојно Завршена Основа ФФЈ Проекција Светилка Кодот со 3 букви осигурува соодветно совп�

DEN 287.84

Непотребно е да се каже, Raspberry Pi е доволно моќна во повеќето случаи, но сепак не е толку добро во обезбеду�

DEN 2.00

Рачката е мазна и совршено големина за раце од сите големини Тоа е дури и одлично за групи, корпоративни

DEN 15.84

Е големина на децата, погодна за 92,5 големини на чевли Не е препорака Посветени за постари и бремени жени.

DEN 454.40

★ Големина на случајот со молив : 20x6 Ние исто така поддржуваме прилагодување на моделот...

DEN 111.68

Производот е наменет само за професионална употреба 20 канален активирач / GP прекинувач СПДТ (форма Ц) ре�

DEN 9871.68

Креативно складирање дома лесен луксуз, тивко го сфаќа еклектичниот живот.Малку убавина што може да се �