.

.

Попуст
Обука за симулатор за симулатор на трахеална интубација маникин интубација маникин за медицинска обука за медицинска сестра

Обука за симулатор за симулатор на трахеална интубација маникин интубација маникин за медицинска обука за медицинска сестра

DEN 1.33

Количина на стоки
Достапно

За време на операцијата за обука на носната и трахеалната интубација, вметнете ја правилната работа на дишните патишта и имате електронски функции на дисплеј и музички функции; Снабдувањето со воздух ги проширува белите дробови и инјектира воздух во цевката за фиксација на воздушното перниче. Едната страна од моделот за обука на човечки трахеална интубација е дизајнирана да биде целосно отворена, а изложениот дел визуелно ја покажува анатомската структура на душникот и носната празнина, како и движењето на цервикалниот 'рбет. За време на операцијата за обука на носната и трахеалната интубација, вметнете ја правилната работа на дишните патишта и имате електронски функции на дисплеј и музички функции; Снабдувањето со воздух ги проширува белите дробови и инјектира воздух во цевката за фиксација на воздушното перниче. Во операцијата за обука на орална и назална ендотрахеална интубација, погрешната работа ќе предизвика ларингоскопот да изврши притисок врз забите, и има електронски дисплеј и функција на аларм. Овој модел е погоден за модел на настава за визуелна демонстрација на интубација на медицинска институција.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат
DEN 1.00

Прилагодено ќе биде достапно Жарено на 800 степени Целзиусови Изработени од боросиликатно стакло 3.3...

DEN 3359.84

? ●КОНТРОЛА НА АПЛИКАЦИИ И 3 СВЕТЛИ БОИ● : Класичниот вентилатор на таванот има индивидуален вентилатор

DEN 2.33

VLT6 е револуционерна ТВ наклон на ТВ Големите телевизори инсталирани на традиционалните монтирања за на

DEN 1.00

Полимерната заштитна површина превезот спречува цветање на влакна на површината поради абразија или у�

DEN 0.67

✯ истрог и издржлив Alaloso обезбедува мазна и сјајна завршница што ќе остане нова по долгорочната употреб

DEN 0.33

Име на производот : АТКС Конектор;Тип : 8 Пински Машки Конектор Терминал : 8 Пински; Дизајн : 8 Ред Теренот : 4

DEN 479.84

Цврстиот материјал гарантира дека овој производ изгледа добро, се чувствува добро и никогаш нема да ве �

DEN 2.00

Рачката е мазна и совршено големина за раце од сите големини Тоа е дури и одлично за групи, корпоративни

DEN 2104.00

Дајте ни шанса, вие би знаеле дека чипс портата е најдобар извор на едношалтер Ние нудиме професионална

DEN 303.84

* Не избелувајте За Завеса За Туширање : Големина : 47"WX64" L(120160cm) екоПријателски полиестерски материјали В�

DEN 687.84

Функција : 1 25мм / 0,98in1pc умирачки клуч 1pc мерач на конец 1 PC Список на шрафцигер Список на пакети : 17 x Tap (M3x0..

DEN 1818.72

● Еколошки и заштеда на енергија.Акрилик : има добра цврстина, мала тежина, издржливост, не е лесно да се

DEN 2.00

Вклучува : 10 x мини 5 V регулатори Погодно за употреба : Интегрирана Овозможи порта на регулаторната табла

DEN 0.33

✿ ✿[Секојдневен ФУСТАН] Ќе сакате внимателно да го погледнете овој стилски фустан за игрива за девојки

DEN 0.33

Комплетот за подароци во боксот, исто така, вклучува и пенкало што одговара совршено во јамката за пенка

DEN 5375.20

Оваа ткаенина за заштита ОД ЕМФ може да не заштити од зрачење на неколку електронски уреди, како што се р