.

.

Попуст
Servo Driver Hat 16-Channel 12-битен I2C Interface PWM излези за Jetson Nano Raspberry Pi Zero/Zero W/Zero WH/2B/3B/3B+/4B Поддржува SG90 MG90S MG996R итн @xygstudy

Servo Driver Hat 16-Channel 12-битен I2C Interface PWM излези за Jetson Nano Raspberry Pi Zero/Zero W/Zero WH/2B/3B/3B+/4B Поддржува

DEN 287.84

Количина на стоки
Достапно

Непотребно е да се каже, Raspberry Pi е доволно моќна во повеќето случаи, но сепак не е толку добро во обезбедувањето прецизен излез на PWM. Карактеристики Стандарден заглавие за продолжување на GPIO GPIO GPIO, компатибилен со Raspberry PI Zero/Zero W/Zero WH/2 B/3 B/3 B+/4 B и подоцнежната верзија, контролирана Jetson Nano I2 C, користејќи само 2 пинови до 16-канални излези за серво/PWM , 12-битна резолуција за секој канал (4096 скали) интегрира 5 V регулатор, до 3А излезна струја, може да се напојува од батерија преку стандарден серво интерфејс VIN, поддржува заедничко користено серво, како што се SG90, MG90 S, MG996 R, итн. Непотребно е да се каже, Raspberry Pi е доволно моќна во повеќето случаи, но сепак не е толку добро во обезбедувањето прецизен излез на PWM. Серво-возачка капа за малина Пи, 16-канал, 12-битен, I2 C интерфејс.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат
DEN 1.00

Полица за чевли црна без агол Бесплатно складирање на чевли за стоење помага за заштеда на простории за

DEN 5375.20

Оваа ткаенина за заштита ОД ЕМФ може да не заштити од зрачење на неколку електронски уреди, како што се р

DEN 1118.72

Со инсталирање на овој модул, вашиот PROA7 PLќе може да поддржи една од неколкуте наследни rf сензорски лини�

DEN 0.67

Разумното здружување може да го истакне шармот на белата и мазната кожа Може да ја врати еластичноста и

DEN 2547.04

Тоа може да го блокира вишокот на висока фреквенција зрачење, но тоа не може целосно да го блокира мобил�

DEN 1.00

【По гаранцијата за продажба】 Ние сме посветени на оптимизирање на нашите производи и подобрување на н�

DEN 2.00

Вклучува : 10 x мини 5 V регулатори Погодно за употреба : Интегрирана Овозможи порта на регулаторната табла

DEN 1353.76

Hanger повеќенаменска закачалка за плакари】 Подвлекувањето за влечење е погодна за плакари и места за скл

DEN 0.67

Повторно соберете ја Тастатурата Подгответе алатки : пумпа за Лемење со рачка за лемење (по избор) елект�

DEN 1.33

●РАМЕН НЕЛИЗГАЧКИ€10cm / 3 €СУПЕР ТИВКО ТРКАЛО за ХРЧАК ● нашето тркало за тивко трчање на хрчак содржи �

DEN 1818.72

● Еколошки и заштеда на енергија.Акрилик : има добра цврстина, мала тежина, издржливост, не е лесно да се

DEN 214.40

Пакет од 3 Кео обичен тип комбинирана вежба и шалтери се користат за производство на централни дупки во �

DEN 303.84

* Не избелувајте За Завеса За Туширање : Големина : 47"WX64" L(120160cm) екоПријателски полиестерски материјали В�

DEN 1.33

Затворање на патент Карактеристики : Класична кутија за моливи изработена од материјал Кларино Овој пр�

DEN 0.33

✿ ✿[Секојдневен ФУСТАН] Ќе сакате внимателно да го погледнете овој стилски фустан за игрива за девојки

DEN 635.20

БОЖИЌНИ УКРАСИ на СЕЛОТО Ставете го На масата, кабинетот, бирото или на кое било друго место што го сакат

DEN 1.00

Прилагодено ќе биде достапно Жарено на 800 степени Целзиусови Изработени од боросиликатно стакло 3.3...

DEN 9871.68

Креативно складирање дома лесен луксуз, тивко го сфаќа еклектичниот живот.Малку убавина што може да се �

DEN 0.67

✯ истрог и издржлив Alaloso обезбедува мазна и сјајна завршница што ќе остане нова по долгорочната употреб

DEN 2.33

Име на производот : Млазница За Прскање За Миење Фарови; Димензија : 34 x21mm / 1,3 "x 0,8"(L*W) Материјал : Пластика,

DEN 3.33

Бела керамичка 15оз кригла со жолта внатрешност и рачка Слика отпечатена од двете страни...

DEN 687.84

Функција : 1 25мм / 0,98in1pc умирачки клуч 1pc мерач на конец 1 PC Список на шрафцигер Список на пакети : 17 x Tap (M3x0 �

DEN 1.33

МултифункционаленМоже да се користи како тоалетна торба, козметичка кеса Погоден за одмор, плажа или те

DEN 2399.84

14 нишки Дакрон ја повторуваат жицата Направени со високо издржливи тврди јавори екстремитети со ламини

DEN 1344.00

Употреба Во : Домашна Спална Соба Внатрешна Канцеларија Декорација Исклучителна изработка птицата сто�

DEN 1.67

Лепливо цвеќе запреносно】 Со лесна и мала големина, е лесен за употреба и носење, лесно може да се поста�

DEN 494.72

Складирање картички за визиткартички итн Структура на производот : главна единица за куќиште од типот н