.

.

Попуст
Пумпната станица Бахман Индустри

Пумпната станица Бахман Индустри

DEN 0.67

Количина на стоки
Достапно

Високо детална структура на смола. Откако внимателно проверивте сè, продолжете со операцијата. Осигурете се дека железничката и придружниците седат правилно. Отстранувањето на црниот остаток е нормално. Неизградбата се јавува само кога над магнет под патеката и кога нема напнатост помеѓу автомобилите. Вашиот сет може да биде опремен со магнетски управувани спојници на E-Z Mate, кои ви овозможуваат да извршите реално префрлување на железничката пруга и операции во дворот. Цврсто притиснете го конекторот на терминалите на патеката. Не користете вообичаени растворувачи, тие можат да ја оштетат пластиката - користете чистач на песна. Чистите тркала и чиста патека обезбедуваат добар електричен контакт. По 24 часа употреба, потребно е подмачкување на светлина за да се задржи возот во врвна состојба на работа. Вообичаени причини за краток спој : исцедените тркала може да предизвикаат кратко. Ако откриете испакнатини или искривување на површината на патеката, проверете го вклопувањето на железницата. Некои сетови може да дојдат со контролер за брзина со два конектори за копче за притискање. Енергијата се доставува до патеката и локомотивата со напојување, контролор на брзина, терминална жица и терминал/стапка на е-З. За да ги разоткриете спојниците на E-Z Mate, запрете два спојки директно над магнет под патеката. За да направите позитивни и безбедни врски со овие, притиснете ги копчињата и вметнете ги секоја од голите краеви на жицата за поврзување од вашиот додаток. Без напнатост помеѓу автомобилите, спојниците автоматски ќе се отворат. Се препорачува Бахман Е-З-zир или други лубриканти на хоби-одделение. Ако тоа е случај, исклучете го напојувањето веднаш. Соберете ја патеката со притискање заедно.Локомотива. Ако автомобилите нема да парат, проверете дали автомобилите не се позиционирани над магнет што не се наметнува или се паркираат на кривата. Терминал/Легал. Ако вашиот воз запре или не успее да започне, може да се означи краток спој. Следно - прикачете ја терминалната жица на контролорот за брзина со тоа што ќе ја вклучите во местото каде што вели „да се следи“. Додадете ги остатокот од автомобилите што доаѓаат со вашиот сет со тоа што ќе ги поставите на патеката и да ги стартувате напред и назад преку терминалниот репарт, сè додека не се лизне непречено. Дали тркалата се на патеката?. Ова може да предизвика нарушувања на возот и прекини во електричното коло.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат
DEN 1.67

Бренд : Honeywell Број на производи : Q7130 A1006 Интерфејс модул w / избор на том Опсег (1lb) Категорија : HVAC Бесплатна

DEN 5375.20

Оваа ткаенина за заштита ОД ЕМФ може да не заштити од зрачење на неколку електронски уреди, како што се р

DEN 1.00

【По гаранцијата за продажба】 Ние сме посветени на оптимизирање на нашите производи и подобрување на н�

DEN 1.00

Конструкција со високо квалитетна метла, погуста и издржлива ❤ Дизајнираната фиока за собирање прашин�

DEN 1.00

Прилагодено ќе биде достапно Жарено на 800 степени Целзиусови Изработени од боросиликатно стакло 3.3...

DEN 2399.84

14 нишки Дакрон ја повторуваат жицата Направени со високо издржливи тврди јавори екстремитети со ламини

DEN 356.00

Ова е рачно изработен комплет со дополнителни густи силни магнетни налепници што можат да се применат н

DEN 319.84

Различни бои за избор Мека и удобна во рацете Многу лесно се прицврстува на оглавникот и се прицврстува

DEN 1241.60

Погоден за инвертер, LED светла, звучници, делител на фреквенција, серво индустрија , опрема за звучници �

DEN 119.84

Големина : 3 х 5 инчи Висококвалитетен Надворешен Винил Излупете и Залепете Произведено во САД...

DEN 795.04

Еластичниот половината на влечење, сместувајќи ги луѓето со различна големина и лесно се ставаат и поле

DEN 1353.76

Hanger повеќенаменска закачалка за плакари】 Подвлекувањето за влечење е погодна за плакари и места за скл

DEN 4143.84

Пич со дијаметар на конец : 3 / 8 "16 инчи Ширина низ становите : 9 / 16 инчи Дебелина / висина : 21 / 64 инчи...

DEN 1118.72

Со инсталирање на овој модул, вашиот PROA7 PLќе може да поддржи една од неколкуте наследни rf сензорски лини�

DEN 1.00

Полица за чевли црна без агол Бесплатно складирање на чевли за стоење помага за заштеда на простории за

DEN 2265.60

Не'рѓосувачки челик ABS : Кошничката за салон за прилагодување на висината е изработена од премија ABS, а ма

DEN 0.67

Разумното здружување може да го истакне шармот на белата и мазната кожа Може да ја врати еластичноста и

DEN 214.40

Пакет од 3 Кео обичен тип комбинирана вежба и шалтери се користат за производство на централни дупки во �

DEN 303.84

* Не избелувајте За Завеса За Туширање : Големина : 47"WX64" L(120160cm) екоПријателски полиестерски материјали В�

DEN 2.00

Рачката е мазна и совршено големина за раце од сите големини Тоа е дури и одлично за групи, корпоративни

DEN 1439.84

ЦЕЛОСНА ГОЛЕМИНА, УРНА ЗА ВОЗРАСНИ оваа урна е совршена големина за возрасен и може да собере до 200 кубн�

DEN 319.84

Класична музичка кутија која доаѓа во дрвена кутија совршена за подароци Ако сакате да имате подарок за

DEN 0.33

Комплетот за подароци во боксот, исто така, вклучува и пенкало што одговара совршено во јамката за пенка

DEN 802.72

Секоја полица може да задржи до 20 фунти Сите предмети за украси не се вклучени во оваа понуда...

DEN 151.84

ДИН 931 Нерѓосувачки Челик А2 (188) Груб Конец / Делумно Навој 32мм инчи Конец Произведени ВО ASME b18 2 1 димензи�