.

.

Попуст
GFCI, преносен, 3 pH 120/208V, 30A, црно

GFCI, преносен, 3 pH 120/208V, 30A, црно

DEN 2.33

Количина на стоки
Достапно

Внатрешните преносни жици на GFCI со рачно ресетирање се електрични уреди што се користат помеѓу изворот на енергија и. Тие исто така можат да се користат со продолжени жици, во тој случај GFCI се приклучува во wallидот, приклучокот за продолжување на кабелот во GFCI и уредот се приклучува во продолжениот кабел. Тие бараат од корисникот да го ресетира GFCI по прекинување на напојувањето со притискање на копчето за ресетирање за да ја врати моќноста на поврзаната опрема. Тие имаат интегриран прекинувач на колото што ја исклучува моќноста кога се открива струја преоптоварување, помагајќи да се заштитат корисниците од електрични изгореници, шок или електрична енергија. Приклучокот GFCIS приклучок директно во wallиден излез и има еден или повеќе садови во кои се вметнуваат уредите. Тие имаат излезен приклучок на едниот крај и еден или повеќе садови на другиот крај во кој се вклучени уредите. Тие најчесто се користат во апликации за привремена моќност за да обезбедат заштита каде што електричните кола можат да стапат во контакт со вода, како што се во гаражи или на отворено, и не е достапен стандарден сад за GFCI. Brand Hubbell Wiring Device-Kellems Sub Brand Portable 30 A GFCI Line Cords Country of Origin United States Made in USA Yes Amperage Rating 30 Application Line Cord Only No Devices Color Black Conductor Material Copper Conductor Size 10 AWG Construction Fabricated Insulation Material Elastomer Jacket Material PVC Number of Проводници 5 СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИЧКИ ПРИРАЧНИК ЗА ПРИРАЧНИК СТАНДАРД УЛ.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат
DEN 624.00

Креативни рамки за слики Ние сме во сопственост на семејство, специјализирани за дизајнирање нови и кре

DEN 479.84

Машинско миење [60% памук 40% поли меко четкано руно материи] Повлечете го затворањето...

DEN 335.52

Затегнување на затворањето Полиестер, памук, спандекс Уникатен дизајн : вратот на екипажот, опуштено вк�

DEN 2.67

53% коноп, 44% рециклиран полиестер, 3% еластан Увезени Затворање на влечење Машинско миење Прана машка вах�

DEN 159.84

Мора да се примени под надзор на возрасно лице Како што се ѓердани, обетки, нараквици, иглички или кој би�

DEN 668.80

97 "пакет вклучува : 50x MDF BLANKS50 X сребрени клучевипрстени50x пластични токи50 X кожа Tassels Note : Ве молиме, дозвол�

DEN 239.84

Премиум материјал : високоодделение полиестерска ткаенина и памучна џемпери, светло, меко удобно дишењ�

DEN 1.33

Сите производи што го носат брендот Devprayag претставуваат сливот на чистота и квалитет за да ги испорачаа�

DEN 0.67

Техничка спецификација ставка за дигитални дебеломер групирање дигитален опсег на дебеломер на дебело

DEN 3.33

СТП кожа Оваа кутија за складирање на далечински управувач не е само со висок квалитет, туку и со врвна з

DEN 1.00

Чувајте подалеку од изворите на пожар, обрнете внимание на прашината и влагата по складирање на шатори �

DEN 3.33

【Оскории】 Одлично за секојдневно секојдневно, забава, шопинг, струка, празник, плажа, дом, облекување, к

DEN 1236.80

Совршен дизајн Компатибилен со Apple Watch Series 1 / 2 / 3, 38mm Вградениот заштитник на екранот се спротивставува н

DEN 479.84

Едноставно, лизгајте ги бебето за бебиња на Konny над облеките на вашето бебе кога е премногу ладно да став