.

.

Попуст
Кармел од Валас Стерлинг Сребрен сладолед Лажица Направено 5 3/4 “

Кармел од Валас Стерлинг Сребрен сладолед Лажица Направено 5 3/4 “

DEN 291.20

Количина на стоки
Достапно

Производител : Валас. Состав : Стерлинг сребро. Возраст : После 1940 година. Тип : Лажица за сладолед. Carmel by Wallacesterling Silver сладолед лажица обичај изработена 5 3/4; Во образецот Кармел од Валас. Не е монограмирано и е во одлична состојба. Што е направено; Парче? Обичните изработени парчиња се направени од оригинално парче во вашата шема што не се поинаку достапни или тешко да се најдат на пазарот, особено во прекинати обрасци. Парчето е рачно завршено од високо квалификуван прилики во САД. Сите нарачки се направени по нарачка и обично се испраќаат во рок од 5-7 работни дена. Сега, кога многу стерлинг модели се прекинати, обичајните парчиња станаа главен дел во индустријата за сребро и широко се нудат од дилерите на мејнстрим Стерлинг со прибор. За да нарачате повеќе од една, зголемете ја количината во количката.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат
DEN 3.00

Возраст : 18501899 Бренд : Луис Хортон Модел : Арго Тип : Парчиња за сервирање Состав : Стерлинг сребро Арго од

DEN 1101.28

Оригинален дизајн со тековни трендови и безвременски детали Произведен од висококвалитетен челик со 18

DEN 462.40

Состав : Стерлинг сребро Производител : Горхам Тип : Служење лажица Состав : Стерлинг сребро...

DEN 720.00

Состав : Стерлинг сребро Производител : Рид и Бартон Лес Цик Флеурс од Рид Бартон Стерлинг Сребрена желе

DEN 2.00

Производител : Валас, тип : Служење лажица Состав : Стерлинг сребро Возраст : 19001940 година Бренд : Валас Мод

DEN 1382.40

Производител : Тоул Состав : Стерлинг сребро Возраст : После 1940 година Тип : Лажица за сладолед Ел Гранде �

DEN 1486.40

Производител : Вајтинг Состав : Стерлинг сребро Тип : Сервери за салата Возраст : 18501899 Дрезден од Витингд�

DEN 1.67

Состав : Стерлинг сребро Производител : Горхам, Вајтинг Овален пресврт со вајтинг Стерлинг сребрен шеќе�

DEN 1568.00

Производител : Вајтинг Состав : Стерлинг сребро Возраст : 18501899 Тип : полнење лажица Производител : Вајтин�

DEN 3.33

Производител : Тифани во шемата Хемптон од Тифани Ко Не е монограмирано и е во одлична состојба Што е нап

DEN 1568.00

Состав : Стерлинг сребро Производител : Монт Вернон / Хауард Состав : Стерлинг сребро Производител : Мон�

DEN 1.33

Возраст : 18501899 Модел : Античка крин врежана Тип : Служење лажица Состав : Стерлинг сребро Производител : Н�

DEN 497.60

Состав : Стерлинг сребро, бренд : Валас Производител : Валас Тип : Служење лажица Возраст : 19001940 година...

DEN 305.60

Состав : Стерлинг сребро Бренд : Вуд и Хјуз Модел : Грејјан Тип : Слотирана лажица Состав : Стерлинг сребро

DEN 0.67

Големина : 4,8 инчи (12,2 см) Материјал : порцелан Земја на производство : Јапонија Големина : 4,8 инчи (12,2 см) Ма

DEN 891.20

Производител : Лунт Состав : Стерлинг сребро Возраст : После 1940 година Тип : Лажица за сладолед Производи�

DEN 505.60

Состав : Стерлинг сребро Производител : Вајтинг Состав : Стерлинг сребро Производител : Вајтинг...

DEN 1.67

Состав : Сребрена плоча Производител : Заедница Состав : Сребрена плоча Производител : Заедница...

DEN 614.40

Возраст : 18001849 година Модел : Репусија Бренд : Кирк Тип : Лажица Состав : Стерлинг сребро Возраст : 18001849 год

DEN 328.00

Состав : Стерлинг сребро, прикажани рафинирања : Меѓународно сребро Производител : Интернационал Тип : С�

DEN 3.00

Производител : Доминик и Хаф, тип : лажица Состав : Стерлинг сребро Возраст : 18501899 Бренд : Доминик и Хаф...

DEN 1072.00

Производител : Лунт, тип : Служење лажица Состав : Стерлинг сребро Возраст : После 1940 година Бренд : Лунт...

DEN 3.33

Возраст : После 1940 година, Состав : Стерлинг сребро Бренд : Шофилд Модел : Балтимор Роуз Тип : лажица од гре

DEN 1.67

Производител : Кохр Тип : Лажица Состав : Стерлинг сребро Возраст : Непознато Производител : Кохр Тип : Лаж

DEN 1502.40

Производител : Т Мартинсен, Регион : Скандинавија Состав : Стерлинг сребро, тип : парчиња за сервирање...

DEN 1576.00

Производител : Горхам, прикажани рафинирања : Хајрлм Стерлинг Сребрена Состав : Стерлинг сребро Бренд : Г

DEN 2.33

Производител : Royal Crest Состав : Стерлинг сребро Возраст : После 1940 година Тип : Лажица за сладолед Производ

DEN 0.67

Состав : Стерлинг сребро Производител : Вајтинг Возраст : 18501899 Тип : Лажица Бренд : Вајтинг Состав : Стерли