.

.

Попуст
Том Стронг #5 ВФ/НМ; Најдобар Стрип Во Америка | Алан Мур

Том Стронг 5 ВФ/НМ; Најдобар Стрип Во Америка | Алан Мур

DEN 3.00

Количина на стоки
Достапно

Напишано Од Алан мур. Илустрирано Од Крис Спроус, Џери Ордвеј. Напишано Од Алан мур. Илустрирано Од Крис Спроус, Џери Ордвеј. Предмет : Том Стронг #5 Издавач : Најдобар Насловен Уметник Во Америка : Џери Ордвеј Писател : Алан Мур Уметник : Крис Спроус, Џери Ордвеј Настапи : Пангеан, организам од праисториски Приказни За Земјата : Сеќавања На Пангеја Белешки : Наспроти Пангеан, организам Од праисториска Земја Оваа ставка е надвор од печатење, што го прави колекционерски. Секој дополнителен стрип бродови за само 50 центи повеќе на клиентите во САД. Оваа листа содржи фотографија на акции и информации од Стрип И Човечки Компјутери.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат
DEN 0.67

Напишано Од Брајан Мајкл Бендис Илустрирано Од Марк Бегли Точка : Крајната Приказни Флип Списание #20 Изд

DEN 2.00

Напишано Од Фил хестер Илустрирано Од Џонатан лау Точка : Зелен Хорнет (Динамит) #14б Издавач : Динамитски

DEN 2.00

Напишано Од Марк Вејд, Том Пејер Илустрирано Од Салвадор ларока Точка : Спајдермен : Куќа На М #1 Издавач :

DEN 79.84

Напишано Од Чак Диксон Илустрирано Од Род Вигам Точка : Начин На Стаорец #5 Издавач : Кросген Корица Уметн

DEN 2.00

Напишано Од Роберт Вендити Илустрирано Од Вилфредо Торес Точка : Супермен ' 78 #4А Издавач : Дц Насловна Ум�

DEN 1.67

Напишано Од Грег Пак, Фред Ван Ленте Илустрирано Од Нил Едвардс Точка : Херк #6 Издавач : Марвел Корица Уме

DEN 3151.84

Напишано Од Amми Ридер Илустрирано Од Наташа бустос Точка : Месечината Девојка и Ѓаволот Диносаурус #1а И�

DEN 79.84

Напишано од Боб Мекеј, Тај Темплтон, Еван Доркин Илустрирано Од Тај Темплтон, Гордон Персел Точка : ЛудКу

DEN 79.84

Напишано Од Ник Абаџис Илустрирано Од Данкан Фегредо Точка : Милениумска Треска #1 Издавач : Дц / Вртоглав

DEN 79.84

Напишано Од Рафер Робертс Илустрирано Од Раул Ален, Хуан Хозе Рип, Дарик Робертсон Предмет : Харбингер О�

DEN 2.33

Напишано од Џим Ли, Брендон Чои, Стивен Сигл Илустрирано Од Брет Бут, Скот Кларк Точка : Фантастична Чети�

DEN 191.84

Напишано Од Честер Гулд Илустрирано Од Честер Гулд Точка : Полицаец Наречен Трејси, #13 Издавач : Авалон П�

DEN 2.67

Напишано Од Џерард Веј Илустрирано Од Џејмс харви Точка : Несреќата Патрола : Тежина На Световите #2 Изда�

DEN 1.67

Напишано Од Јан Стрнад Илустрирано Од Денис Фуџитаке Точка : Месо И Коски #2 Издавач : Фантаграфски Насло�

DEN 95.84

Напишано Од Џеф џонс Илустрирано Од Гери Френк Точка : Акција Стрипови #859 Издавач : Дц Покрие Уметник : Ге

DEN 79.84

Напишано Од Ден Јиргенс Илустрирано Од Ден Јиргенс Точка : Супермен (2 Серија) #97 Издавач : Дц Насловна Уме

DEN 79.84

Напишано од Ед Брубакер Илустрирано од Буч Гис, Лук Рос Капетан Америка Прероден : Кој Ќе Го Користи Штит

DEN 2.00

Напишано Од Марк Вејд Илустрирано Од Марк Силвестри Точка : Ловец Убиец #3 Издавач : Слика Насловната Уме�

DEN 0.33

Напишано Од Ден Абнет, Anи Ланинг Илустрирано Од Исус Саиз, Хавиер Пина Точка : Воскресение Човек (2 Серија

DEN 382.40

Душо за морнар Истражувањата покажуваат дека ова е првиот стрип што ја прикажува меѓурасната романса..

DEN 3231.84

Напишано од Кевин Ванхук Илустрирано Од Кевин Ванхук Точка : Крвава #0 Златна Варијанта Издавач : Храбар �

DEN 95.84

Напишано Од Џош Дифи, Дарин Калхун Илустрирано Од Џош Дифи Точка : Диви, (Ослободен) #1 Издавач : Ослободен