.

.

Попуст
Дигитален дисплеј за моторизиран тест AEL-A-30 со 2 работен режим Автоматски и рачен 7-инчен LCD дисплеј на максимално оптоварување 30N 3kg 6,5lb

Дигитален дисплеј за моторизиран тест AEL-A-30 со 2 работен режим Автоматски и рачен 7-инчен LCD дисплеј на максимално оптоварување

DEN 630.40

Количина на стоки
Достапно

Ја заменува традиционалната електрична (рачна) тест машина + дигитален дисплеј, кој ја подобрува точноста на тестот и практичноста на работењето. Карактеристики на производот 7-инчен LCD дисплеј со голем екран; Вредност на сила во реално време и дисплеј за поместување; Два режим на мерење : реално време/врв; Два режим на работа : автоматски/рачен; Има функција на постојано зголемување/намалување на брзината; Има функција за итни случаи. Забелешка : Не користете нестабилни хемикалии за чистење на инструментот (како што се испарливи, разредувачи, алкохол, итн. Stand Моторизираниот тест на АЕЛ-А е интегрирана машина за тестирање дизајнирана за тестирање на затегнување или компресија. Ве молиме kindубезно забележете дека овој моторизиран тест -штанд веќе вклучува мерач на внатрешна сила, не купувајте повторно. Ја заменува традиционалната електрична (рачна) тест машина + дигитален дисплеј, кој ја подобрува точноста на тестот и практичноста на работењето. Не управувајте со единицата во следниве околини; влажна околина; правлива околина; Каде се користат масло или хемикалии; каде има извор наоколу. Ја заменува традиционалната електрична (рачна) тест машина + дигитален дисплеј, кој ја подобрува точноста на тестот и практичноста на работењето. Исчистете го инструментот со мека крпа, потопете ја крпата во вода со детергент, исфрлете го и извадете ја прашината и нечистотијата.01n; 0,001 кг; 0,001lb; Точност : ± 0,5%; Има функција за итни случаи. Тој е погоден за тестирање, како што се сила за влечење, сила за вметнување и тест на сила во гума и пластика, лесни индустриски текстили, градежни врати и прозорци, композитни материјали, жица и кабел, авто-делови, машини за електрична енергија, научни истражувачки институции, итн .

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат
DEN 899.20

Прилагодливост Свртете ја прилагодливата опрема за да добиете идеален зафат во зависност од големинат

DEN 2.67

0 порта (и) Лесно извршете тензија, компресија, флексирална, смолкнување, кора и тестирање на COF Системот �

DEN 2.00

Вашиот инструмент е подготвен да користи ден еден состанок на најквалитетните стандарди на системот...

DEN 2.33

◆ Вредност на поделба : 0 Без автоматска функција за исклучување, времето може да се постави слободно Го�

DEN 3.00

Адаптерот Shimpo поставен за мерачи на сила е додаток за мерачи Shimpo FGEX, FGVX и FGVXY кои доаѓаат со една кука, едн

DEN 4096.00

Опсег на мерење : 0750 N 0120lb 077kg 0114 Seems Точност : ≤ ± 5% Индикација за состојбата на ременот : ниско, добро, здра

DEN 692.64

Не се препорачува често да се отвора задниот капак за калибрација Кога производот не може да се калибри�

DEN 2.67

Водечкото време е околу 3 работни дена, овој мерач на дигитална сила со голема прецизност со гаранција о�

DEN 784.00

Точност : 0,2 проценти F Капацитет за преоптоварување : 200 проценти од Ф Портокаловото осветлува за мерења

DEN 0.33

Ние не ја испраќаме предметот на адресата PO Box , и само ја испраќаме предметот на адреса на англиски јаз�

DEN 2.00

Димензија на пакетот на артикалот : 14.0 L x 10.0 W x 4,0 H инчи Тежина на пакетот на артикалот 1,0 фунти Количина н

DEN 510.40

Приказ на сила во реално време со снимање на врв ISO / IEC 17025 сертификати со долга форма и податоци за тести�

DEN 1051.20

001 KLB, осигурувајќи дека дури и малите промени во оптоварувањето се заробени.001 KLB Батерија : 7 Исто така, и�

DEN 2480.00

[Параметри] Модел : АПХ Пушка за влечење на држачот за влечење мозочен удар : 220мм нето тежина : 5кг Дименз�