.

.

Попуст
Timken Set 46, Set46, Cup & Cone Set/Истиот ден испорака

Timken Set 46, Set46, Cup & Cone Set/Истиот ден испорака

DEN 1307.20

Количина на стоки
Достапно

Опис Собрание на лежиштето со лежиште - 32 мм, носат, 53 мм ОД, ширина од конус од 15 мм, ширина од 11,5 мм, ширина на чашата, класа К прецизност Тимкен е признат глобален лидер во засилени ролери. Има со најобемната понуда на пазарот. Со капацитет за управување со радијални и аксијални оптоварувања, компонентите со високи перформанси Timken - заоблени компоненти на лежиштето се дизајнирани за да обезбедат најголема издржливост во најкомпактниот простор. Двете прстени треба да бидат заменети во исто време за да се зголеми сигурноста и животот направен во САД истиот ден испорака !!!.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат
DEN 1.00

Со голема отпорност на свиткување и отпорност на абење, тој специјално се користи за голема цврстина, ап

DEN 2325.44

Сличниот кафез со лим ги спречува ролерите да доаѓаат во контакт едни со други за време на употреба, нам�

DEN 0.67

Дел # L44610 Само чаша за лежиште / трка ОД : 1,98 ” Ширина : .4200 ” Дел # L44610 Tapered Cup / трка за лежишта (само) Специ

DEN 136.64

30203 Големина : 17мм Внатрешен дијаметар 40мм Надворешен дијаметар Дебелина од 13мм Направено од челик со ле

DEN 0.33

Вклучува : 1 компјутер 30203 лежиште на топката со топка Спецификации : Лежиште со метални топка, челик, АБЕ

DEN 918.40

Статички рејтинг на оптоварување од 34 KN и динамичен рејтинг на оптоварување од 28 KN Ниво на бучава Z2 Стат�

DEN 1.67

Како дел од одделената единица за лежиште со затегната ролери, ова единечно склопување на конус има отв�

DEN 916.80

Тие имаат конусна глава за сечење што е пошироко во основата од врвот Овие мелници со засилен квадрат се

DEN 3.00

Лежиштата Којо САД произведуваат лежишта за ролери за игла, склопови на лежишта и ролери за игла за авто

DEN 1.67

Долгата внатрешна трка ја осигурува дистрибуцијата на оптоварување во значителна должина на вратилото

DEN 1.67

Лежиштата може да се најдат на многу различни делови од вашиот автомобил, како што се : Систем за суспен�

DEN 1010.88

Само лежиште на ролери Продадени во секоја Лесно вклопување во и надвор Само лежиште на ролери Продаден