.

.

Попуст
Месинг лист Хуилун Бакар 1,8мм 200мм х 200мм метал надвор од намалувањето на хоби за занаети за хоби за занаети DIY проекти месинг плочи

Месинг лист Хуилун Бакар 1,8мм 200мм х 200мм метал надвор од намалувањето на хоби за занаети за хоби за занаети DIY проекти

DEN 3.33

Количина на стоки
Достапно

Чист бакар. Користете вклучуваат : влага на покривот, рабови на покривот, хидроизолација, свиткување, хоби, занаети и DIY проекти. Може да се завари и да се лази на други предмети за да се подобрат неговите перформанси. Спецификација : Материјал : бакар (99,9% чист бакар) чистота на бакар : > 99,9% должина x Ширина : 200мм*200mmmthickness : 1,8mm, 2mmmpackage Вклучува : 1x чистата бакарна плоча која ве придвижува со висококвалитетни производи е она што го правиме, а целосното задоволство и среќа се од најголема важност за нас!. Може да се направи во цевки, прачки, жици, решетки, плочи. Има добри механички својства и термичка стабилност. Чист бакар, дебел отстранлив за заштитен слој на винил, чисти рабови за сечење, правилното сечење може да ја намали работата за чистење. Цврста метална плоча со висок квалитет. Димензии : Дебелина : 1,8мм, 2мм должина x Ширина : 200x200мм. Производ Опис : Карактеристики : 1. Многу погоден за текстурирање, печат и обработка на метали. Направено од месинг материјал со добри механички својства и обработливост, може да издржи топла и ладна обработка на притисок. Има добра електрична спроводливост, топлинска спроводливост, отпорност и други својства на обработка.

Карактеристики на стоката

Material:
Copper (99.9% pure copper)
Copper purity:
> 99.9%
Length x width:
200mm*200mm
Thickness:
1.8mm, 2mm
Package includes:
1x pure copper plate
Providing you with high-quality products is what we do, & your full satisfaction & happiness are of utmost importance to us! :
Купувачи како што сакаат
DEN 0.33

Добри механички својства и термопластичност, како и добра обработка, и лесно се заварува Има одлична от�

DEN 636.16

Месинг лист ролна може да биде заварена, може да се обработи на ракотворби, декоративни делови, додатоци

DEN 6457.28

Цврстината на истегнување, која се користи за означување на целокупната јачина на материјалот, е врвнио

DEN 2.33

Предности : мазна површина,, ниска содржина на кислород и добра спроводливост Апликации : DIY проекти, дек�

DEN 1546.72

Може да се користи за спроводливо, термичко и заварување.електрична висока ерозија на точноста на површ

DEN 596.80

Електрична висока accurзија на точноста на површината, процесот на термичка обработка, електродата немаш�

DEN 2.00

★ 4 различни ширини се достапни : 200мм, 300мм, 400мм, 500мм, должина : 200мм, дебелина : 5мм.Сисова е Рачно мерење, в

DEN 255.04

Паднат дизајн чист лист, 1 / 16 , Падна дизајн 1 / 16 лист, 1 / 16 " Падна дизајн 1 / 16" лист, 1 03 Падна дизајн 1...

DEN 811.68

Висока чистота, фино структура, екстремно ниска содржина на кислород, без порозност, трахома, олабавост,

DEN 618.40

08in / 2mm Copper purity : 99 Има добра обработливост Електрична висока ерозија на точноста на површината, процесот