.

.

Попуст
QJPaxl 18pcs/Поставете четка за боја Дрвена акрилна сликарство палета за палета Gouache козметички уметнички комплети за цртање пенкала

QJPaxl 18pcs/Поставете четка за боја Дрвена акрилна сликарство палета за палета Gouache козметички уметнички комплети за цртање

DEN 2.33

Количина на стоки
Достапно

Мозочниот удар е мазен, бојата е добра, а еластичноста е многу добра.Спецификација : Тип : Сетматеријал за палети на четки : Дрво+легура+најлонколор : Black Size : Палета : 23 x 16,5 cm/9. Комплетот за четки вклучува 18 различни големини за решавање на проблемот со почетниците да ја изберат четката и да ги исполнат барањата на професионалниот сликар за четката. Погодно за слики од акварел, акрилик и гуаче. Комплетот за четки вклучува 18 различни големини за решавање на проблемот со почетниците да ја изберат четката и да ги исполнат барањата на професионалниот сликар за четката. Екстремно издржлив и лесен за чистење. Погоден за слики од акварел, акрилик и гуаче.

Карактеристики на стоката

Type:
Brush palette set
Material:
Wood+Alloy+Nylon
Color:
Black
Size:
Palette
8# Paintbrush Length:
app.20 cm/7.87 in
Quantity:
1 Set
Package Include:
1*Painting materials:
If you have any questions about the product, please contact me, we will contact you within 24 hours and give you a satisfactory answer.:
Ideal for all artists, students, painters A great gift for friends and family who love to paint :
Купувачи како што сакаат
DEN 2.33

Направено од најлон материјал Абсорбента и флексибилни влакна на рамна глава Четки за боење на вода, ис�

DEN 2.00

Се состои од природни и синтетички влакна во голем опсег на големини и форми Фантастичен воведен сет за

DEN 447.84

【12 пакет од 10 големина на четка за бои за уметност】 10 Големина : 5 / 8 8 6 4 5 3 2 2 1 2 / 0; Должина : 17,5 см до 19,5 см (6

DEN 2.00

Серија : Боја Карактеристики : пенкало за четка што може да се наполни со вода Додатоци : Вклучен капа Над

DEN 1.33

Сјајноста е многу добра, еластична концентрат за обновување Рационализирано тело на пенкало, удобно чу�

DEN 2.67

5 парчиња : Постојат 5 стручни четки за сликање на различни модели за да ги задоволат вашите различни пот�

DEN 175.84

2 x 1,2 см, пакет вклучувајќи 9 x сликарство Четкајте.Детали за четки за боја, фини детали, цртајте четки за м

DEN 416.00

Прекрасен подарок за децата да го развијат својот уметнички талент, како и за професионалните loversубите�

DEN 132.80

Транспарентна чаша во боја ви овозможува лесно да ја идентификувате бојата на пигментот во мијалник за

DEN 1588.48

Погодно е за акварел, нафта, вода, сликарство, минијатура, модел, керамика, занаетчиско уметничко сликар�

DEN 2.33

Користејќи го увезениот најлон, пенкало за електропланирање на бакарни цевки, целокупното високо ниво,

DEN 1856.32

Спецификација : Тип на ставка : Сликарки за сликање Kithair материјал : Дрвен, најлон15# Должина : App...

DEN 1.00

Запишете четки за акрилно сликарство ова е одличен подарок за вашето семејство или пријатели кои сакаа�

DEN 7743.84

Добра еластија и еластичност, нема да се олабави или да се распадне, и можете да ги користите четките за �

DEN 3065.92

Опсег : Сликарство / цртање / снабдување со скици / скици, итн Погодно за возраст : поголема од 6 години..

DEN 2.67

Барелот е изработен од бреза Косата е добра и мазна за употреба, а нацртаните линии се рамномерни и стил�

DEN 2.67

● Најлонска четка за боја на коса поставена за акрилно сликарство професионална акварел четка за цртањ

DEN 2.33

Овие четки не се фрлаат со намера да бидат долготрајни и лесни за чистење Користете ги за да направите wal

DEN 1211.20

Може да бидат испратени до вашите пријатели или семејства кои сакаат да сликаат како четки за сликање н

DEN 3595.20

Материјал : најлон Растворлив или не : мастило Рачка материјал : дрво Тип : Пенкало за акварел...

DEN 2.67

● Прекрасна идеја за подароци за вашите пријатели или семејство ● Карактеристики : дрвен држач за пенк�

DEN 3017.92

Никогаш не оставајте го натопување во валкана вода со врвот надолу Овие четки за боја Во сликарството...

DEN 1.33

Процесирана преку професионална дезинфекција, избор на најдобрите материјали направени со фино...

DEN 4406.40

Најлон влакна, мека текстура и умерена еластичност, ви даваат искуство со сликарство и калиграфија! Ве м

DEN 3.00

Акционерска акрилна гумачка четка поставена за акварел сликарство Сите 24 парчиња четки се со големина �

DEN 3513.60

Најлонската коса не се распрснува или испаѓа за време на процесот на сликање Чистење : Бои засновани на �

DEN 1.67

Долг сервисен живот Погодно за сликање на масло, сликарство на гуаче, сликање во боја на јадења, сликање

DEN 2.67

Материјал (волна) : коњ, синтетичко влакно Сет вклучува : круг #6, миење5 / 8, миење1 Материјал (волна) : коњ, си

DEN 2.00

Лесно за грижа и преобликување : Исчистете ја четката со топла вода и преобликувајте ја главата на четка