.

.

Попуст
10 ПАРЧИЊА 2,4 G WiFi АНТЕНА UAV Бакарна Цевка Безжични Сенасочни Антени NZ-2,4 G-TG-002

10 ПАРЧИЊА 2,4 G WiFi АНТЕНА UAV Бакарна Цевка Безжични Сенасочни Антени NZ-2,4 G-TG-002

DEN 0.33

Количина на стоки
Достапно

5 Метод На Поларизација : Апликација за линеарна поларизација : Опрема За Пренос На Податоци како Што Се Wifi, ЗА ZIGBEE, bluetooth модул, Паметен Дом, Uav, безжичен модул На Модел На Авион, Итн. 13 прифаќа заштитен слој со плетенка со висока густина и жица без јадро без кислород, компактна структура и стабилни перформанси.Бакарна Цевка : оваа Wi Fi антена е изработена од висококвалитетен бакар, кој има добра спроводливост, чувствителност и стабилност, не е лесен за стареење и има долг работен век. Компактна Структура : оваа жица RG1.13 Импеданса На Жица : 50 Q Сооднос На Стоечки Бранови : 1. Како Да Се Користи : може да се користи откако ќе се поврзе со уредот.4 G-TG-002 Материјал : Бакарна Намена : Стабилизација На Сигналот И Засилување На Добивката На Антената : 3dbi Фреквентен Опсег На Антената : 2400-2500 MHz Интерфејс На Антената : ipex заварување жица на главата : RG1. Лесно За Замена : пакетот вклучува 10 2,4 G Wi Fi антени со фреквентен опсег на антената од 2400-2500 MHz, што е лесен за употреба и замена. Ipex Интерфејс : главата за заварување IPEX го прави сигналот за поврзување на антената постабилен, така што брзината на пренос е побрза и ефикасноста е висока.

Карактеристики на стоката

Item Type:
WiFi Antenna
Model:
NZ-2.4G-TG-002
Material:
Copper
Purpose:
Signal stabilization and gain
Antenna Gain:
3DBI
Antenna Frequency Band:
2400-2500MHz
Antenna Interface:
IPEX welding head
Wire:
RG1.13 Wire
Impedance:
50Ω
Standing Wave Ratio:
≤1.5
Polarization Method:
Linear polarization
Application:
Data transmission equipment such as WIFI, for ZIGBEE, Bluetooth module, smart home, UAV, wireless module of airplane model, etc.
Package List:
10 x Antennas :
Купувачи како што сакаат
DEN 447.84

Фиберглас Висок 12 Стапки ВИСОКИ ПЕРФОРМАНСИ ЦБ И Вертикална Антена На Покривот Од 10 Метри Вклучува УСте

DEN 1.00

Отпорност на вода : Јарболот На Кратката Антена на Автомобилот има најдобра отпорност на вода, кога авто

DEN 1.67

Во споредба со антените со долга линија, локално потиснување на бучавата со зрачење до 30 d B ●Лесен За Ин�

DEN 216.96

Безжична антена за пренос или примање што испраќа или прима радиофреквенција (РФ) и електромагнетни пол

DEN 319.20

Гума 15" јарбол (водоотпорен и водоотпорен) Безбедна монтажа со 3 дупки со челична арматурна плоча...

DEN 135.68

Црна внатрешна игла со внатрешна завртка од 1,5 метри, модел НА конектор : НАМАЛ машка права глава внатреш

DEN 527.84

Добивка : 2.8 dbi (Omni Режим) / 7.5 dbi (Режим На Долг Дострел) Опсег на фреквенција : 825975мхз Зрак на летот( Режим Н

DEN 1.67

Количина Пакет на 2 Ограничено Издание Антена Топки Оригиналниот Џек Антена Топката Оригинални Среќни �

DEN 3.33

Со соодветна инсталација, може да издржи силни ветрови и дожд Она што е вклучено : Доаѓа со склоп на UBracket,

DEN 2.67

430х350мм / 16, 93х13, 78ин (должина х ширина) Спецификации : име На Производ : Насочен Антенаматеријал : Метал + Пл

DEN 3.33

Ухф конектор Препорачана максимална моќност при подесување не над 30 вати.●Atu100 Верзија● Најнова прогр�

DEN 223.84

●Применливи Модели} серија Тојота : тојота Тундра, Тојота Такома, Тојота 4 Тркач, Тојота Сиена, ТОЈОТА РА�

DEN 0.33

Број на модел : 433mhz антена Фреквенција : 43315 MHz Импеданса : 50 Ом Амбасадорот боби : < =2 Добивка : 2.5 дби...