.

.

Попуст
SJYDQ Мултиметар DT83B Digеб Дигитален Амперметер Волтмет DC/AC Ом метар Тестер Електрични инструменти

SJYDQ Мултиметар DT83B Digеб Дигитален Амперметер Волтмет DC/AC Ом метар Тестер Електрични инструменти

DEN 2.00

Количина на стоки
Достапно

Напон на наизменична струја : 200-400 V ± 1,0%.DC напон : 200 M-2000 M-20-200-400 V ± 0,5%. DC струја : 2000 U-20 M-200 MA ± 1,8%.Package Includes : 1 x Multimeter DT83 B1 x User Manualnotes : Due to different displays and lighting effects, the actual color на производот може да биде малку поразлична од бојата прикажана на сликата. Број на модел : Мултиметар DT83 BLCD Големина на дисплејот : 35x14mmlcd Максимална вредност на прикажувањето : 1999 година на напон Симбол : Дајвер товар Заштита : Дадеод Тест : Да, покажете приближно откривање на падот на напон и функција на зуи : ДакБатарија Тест за капацитет : 9 VPower Supply : 12 V 23 A батерија (не е вклучена) (не е вклучена) Големина на производот : 102x60x24mm/4. Отпорност : 200-2000-20 K-200 K-2000 KΩ ± 1,0%.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат
DEN 969.60

DC Тековен опсег : 10а; Тековен опсег на AC : 10a; Опсег на капацитет : 100мф.5 V AAA Batteryweight:380gsize:190mm*89mm *Ниво на 50мм

DEN 4400.00

Висока специфична гравитација, висока ефикасност Секој сет на тегла вклучува тегла за мелење, капа на т�

DEN 263.84

[Издржлив материјал] изработен од висококвалитетни ABS и PVC материјали, што е издржливо, носат есенцијалн�

DEN 3.00

Стапки на читање до 150 читања / и Анализата на трендот на промена достапна преку Специјален режим на граф

DEN 2.33

ТЕСТ ОЛОВО ЗА ПРИКЛУЧОК ЗА БАНАНА : машки приклучок за банана Без Лемење до машко тест олово, струјата И �

DEN 879.20

Гоу е регистрирана трговска марка, видете повеќе опис на производот подолу или на слики Обезбедува голе

DEN 1.33

Име на производот : сонда за олово со мултиметарски тест; материјал : пластика, метал Дијаметар на конект

DEN 3502.24

Функција за одржување на податоците, можете да зачувате податоци со кликнување, погодни за читање на по�

DEN 1.67

Опсег на брзина : 50300rpm Орбита : 10 мм Дигитален тајмер : 1min 99h59min Универзална платформа, рамна платформа ил�

DEN 0.67

Голем опсег на мерење од 30d B до 130d B, резолуција : 0,1d B, точност : ± 1,5db Исклучена функција Со максимално / ми�

DEN 2.33

Тоа е мултифункционален генератор кој комбинира многу функции во една, вклучително и генератор на функ�

DEN 879.20

Сплицерот за фузија на влакна AI7 C ја користи најновата технологија за усогласување на Core со Auto Focи Six Motors,

DEN 2.00

Снабдувањето со напојување DP800 серија ја комбинира можноста за извор, анализирање и координирање со тек

DEN 3.00

Се одликува со разноврсни контроли за возење, модуларен дизајн, широк спектар на апликации, лесно одржу�

DEN 2.00

Карактеристично : Четири дигитален дисплеј, четири клучни, лесни за употреба, без комплицирано прилагод

DEN 958.40

Позиција за оптимизација на приклучокот за подобра безбедност и убав изглед, го намалува влегувањето в�