.

.

Попуст
Соединетите Американски Држави за запечатување-CS-GFR4-26 G-10/FR4 Garolite лист, 2 висина, 24 ширина, 24 должина

Соединетите Американски Држави за запечатување-CS-GFR4-26 G-10/FR4 Garolite лист, 2 висина, 24 ширина, 24 должина

DEN 13678.40

Количина на стоки
Достапно

Јачина на удар : 14,0 ft. Дебелина : 2 "; толеранција на дебелина : (-0. Овој производ е произведен во Кина.067 "); ширина : 24"; Толеранција на ширина : (-0,25 " - +0,25"); Должина : 24 "; толеранција на должина : (-0. G-10/FR4 е силен, машински, отпорен на влага, електрично изолација и отпорен на пламен. Продавници за продавници; автомобилско-гориво-инјектирање-привремено-приклучок.Материјал : Гаролит Г-10/ФР4; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична; Облик : лист. Боја : жолта; јасност : непроaирна; јачина на затегнување : 38,000 psi; оценка на јачината на влијанието : Одлична. Продавници за продавници; автомобилско-гориво-инјектирање-автоматско-воздух-снабдувања.000 psi; Оценка на јачината на влијанието : Одлично. Боја : жолта; Јасност : непроирна; Јачина на затегнување : 38.; Оценка на јачината на влијанието : Одлично; Коефициент на триење : не е оценет; Оценка на триење : Не е оценет; Апсорпција на вода : 0. Цврстина : Роквел М110; Густина : 0,072 фунти / cu. Цврстина : Роквел М110; Густина : 0,072 фунти / ку.0015; Оценка на апсорпција на вода : Добро. Дебелина : 2 "; Толеранција на дебелина : (-0. ; Оценка на јачината на влијанието : Одличен; Коефициент на триење : Не е оценет; оценка на триење : Не е оценет; Апсорпција на вода : 0,0015; Оценка на апсорпција на вода : Добро.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат
DEN 1.67

Материјал : 99,9% бакар Толеранцијата на мерењето е + / 1 3 см Масниот лист може да се завари, може да се обраб

DEN 1111.52

Апликации : DIY проекти, хоби, занаети, декорација на згради, индустриска, спроводлива топлина и сл Израбо�

DEN 2.00

Месинг лист може да се завари, може да се обработи на ракотворби, декоративни делови, додатоци, работна т

DEN 3.33

дишеоптимална апсорпција на пот машина за перење на 30 степенипогодна за фен100% полиестердвострано рун�

DEN 1.00

Пријателски за измислица (лесен за сечење, вежбање, рута и свиоци) Сјајна и сјајна површина...

DEN 636.00

002 "); ширина : 12"; Толеранција на ширина : (0,25 " +0,25"); Должина : 24 "; толеранција на должина : (1" +1 ").25 "); должина

DEN 2.00

Најдобар ресурс за пластичен лист за роботика VEX EDR за подобрување на нивниот робот, документација и гра�

DEN 6457.28

Цврстината на истегнување, која се користи за означување на целокупната јачина на материјалот, е врвнио

DEN 596.80

Електрична висока accurзија на точноста на површината, процесот на термичка обработка, електродата немаш�

DEN 3.00

Списокот е за еден панел за јаглеродни влакна од фиберглас (6"x42"x1 / 16") The panel has one layer of carbon fiber with fiberglass backing f

DEN 1.33

Главно се користат за производство на прецизни инструменти, делови од брод, заниткување, алатки за сече�

DEN 0.67

Различни спецификации се достапни за подобро да ги задоволат вашите потреби Ако имате какви било праша�

DEN 3213.12

Облик : лист; Материјал : UHMW полиетилен; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 11 / 4 "; толера�

DEN 1.00

Во споредба со листот со плексиглас, листот ABS е флексибилен и посилен.【Флексибилен и цврст】 ABS пластич�

DEN 483.20

6 различна Дебелина за избор : Дебелина : 0,01 мм,0,02 мм,0,03 мм,0,04 мм,0,05 мм,0,08 мм,Ширина : 100мм,Должина : 5000мм...

DEN 0.33

Добри механички својства и термопластичност, како и добра обработка, и лесно се заварува...

DEN 811.68

Висока чистота, фино структура, екстремно ниска содржина на кислород, без порозност, трахома, олабавост,

DEN 542.56

Се користи за делови за оптоварување направени од разни длабоки напрегања на цртање и свиткување, како �

DEN 255.04

Паднат дизајн чист лист, 1 / 16 , Падна дизајн 1 / 16 лист, 1 / 16 " Падна дизајн 1 / 16" лист, 1 03 Падна дизајн 1 03 лист,

DEN 1546.72

Може да се користи за спроводливо, термичко и заварување.електрична висока ерозија на точноста на површ

DEN 1.33

Изработено од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра машинска обработка, може да из�

DEN 2.33

внатре • Оперативна температура : 40 до 240 Фаренхајт Поликарбонат нуди висок трансмисија на светлина што

DEN 618.40

08in / 2mm Copper purity : 99 Има добра обработливост Електрична висока ерозија на точноста на површината, процесот

DEN 2.33

Предметот е брод Од Кина, времето за испорака обично ќе биде околу 30 дена Повеќе количина, Помалку цена.[�

DEN 948.80

Има добра пластичност Со силна корозија и отпорност на висока температура, со добро антиоксидантна акт�

DEN 11820.64

[Спецификации на предметите] Материјал : ацетал хомополимер, боја : бела, јасност : непроaирна, дебелина : 2