.

.

Попуст
M16 x 80 mm Dowel Pin, преку зацврстена легура, челик, обична завршница, DIN 6325

M16 x 80 mm Dowel Pin, преку зацврстена легура, челик, обична завршница, DIN 6325

DEN 5551.84

Количина на стоки
Достапно

Номинална должина на пинот : 80 мм инч. Номинална должина на пинот : 80 мм инч. Апликации/предности : Широк спектар на употреба, вклучително и како приклучок, шарка или вратило.Зацврстен и заземјен. Важна белешка : пиновите на даул треба да се инсталираат со притискање, а не погодени со сила на влијание. Произведено за да се сретне со спецификација на ASME B18. Произведено за да се сретне со спецификација на ASME B18. За да се зацврсти челикот, железната мешавина мора да содржи одредена количина на јаглерод. Зацврстен и заземјен. Цврст директно игла без глава со тесно контролиран дијаметар. Јаглеродот се раствора во стопено железо исто како што шеќерот се раствора во кафето. Номинален дијаметар на пинот : М16 инч. Во текот на зацврстувањето на челикот, има високо ниво на јаглерод додаден во железната мешавина. Едниот крај е обележан со другиот крај, за да се формира круна. Прецизните толеранции на игличките на Дауел ги прават одлични за постигнување на соодветно усогласување на делови во собранија со голема брзина, или како ролери во куќиштата со тркала со автобус/камиони.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат
DEN 700.80

[1] : Пријавете се на широко применето за механика, кампери, опрема за фарма, работилници, опрема за елект�

DEN 0.33

SBDS Брзо ослободување за заклучување на затегнување на пинот (1 / 2 дијаметар) x 41 / 4 "простор за заклучување

DEN 10943.84

За да се зацврсти челикот, железната мешавина мора да содржи одредена количина на јаглерод...

DEN 47.20

Не'рѓосувачки челик отпорен на корозија A270 Залепени пролетни иглички / иглички за ролни DIN 1481 За да одг�

DEN 65.92

#3 Големина на трговијата Цинк позлатена 3 / 32 "Дијаметар на жица 7 / 16" Отворање на очите x 111 / 16 "Севкупна до�

DEN 305.92

Корпорацијата etет и снабдување корпорација обезбедува сврзувачки елементи уште од 1946 година Чувствува

DEN 2.33

Тие имаат антируст, антикорозија, силна и издржлива, долг животен век.0008"; Висина : 40мм / 1 Ве молиме, потвр

DEN 2.00

Пролетни иглички Склопен тип Произведено до ISO 8752 спецификации Јаглероден челик Пролетни иглички...

DEN 352.00

Цена за : Секоја јачина на двојна смолкнување (lbs.) : 460 одговара на дупката ) Должина (мин.) : 0,008 "Дијаметар н

DEN 6287.84

Зацврстен и заземјен Номинален дијаметар на пинот : М3 инч Номинална должина на пинот : 6 мм инч Произведе

DEN 1002.08

Цена за : Пакет од 10 пролетни пинови Тип : Слотиран систем на мерење : Метрички Тип : Пролет на прицврстува

DEN 3.33

Деловите имаат финиш од не'рѓосувачки челик за отпорност на корозија од најдобра класа Овие иглички на C

DEN 2.00

Дијаметар : 4мм Должина : 25мм Тип : Пин за котер Дијаметар : 4мм Должина : 25мм Тип : Пин за котер Ние складира�

DEN 2.33

Залепени пролетни иглички* Склопен тип Произведени до ASME B18.8.2 Спецификации Исто така познати како ролни

DEN 2.33

Корпорацијата etет и снабдување корпорација обезбедува сврзувачки елементи уште од 1946 година Чувствува

DEN 1.67

Зацврстен и заземјен Номинален дијаметар на пинот : 1 / 4 "инч Номинална должина на пинот : 1" инч Произведе�

DEN 689.60

Номинален дијаметар D X L : 0,08 x 0,4 инчи (2 x 10 mm) Пакет : торба Пролетен челик Површински третман : третман на AC

DEN 242.08

Најчесто се користи за задржување на делови во фиксна позиција или за зачувување на усогласувањето Ком�

DEN 2.67

Пиновите на Dowel се произведуваат на пневматска опрема за даул и доаѓаат во предсекни должини и дијаметр�

DEN 0.33

Вкупно 12 парчиња Дијаметар : 1 / 16 "Должина : 1 / 4" Заврши : Одделение од не'рѓосувачки челик : 188 (304) Не'рѓосув�

DEN 2.00

Големина : Дијаметар : 3 / 8 "и толеранција : +0.0008" / 0.0008 "; висина : 11 / 4" и толеранција : +0.02 " / 0.02"; финиш тип : пол

DEN 2.33

Полици за поддршка Пиновите на даул се произведуваат на пневматска опрема за даул и доаѓаат во предврем

DEN 214.40

Пиновите на Кливис се користат за да се обезбеди Кливис на товар со тоа што ќе се пробие низ дупките на п�

DEN 631.84

1 "Дијаметар Овој производ е многу издржлив Овој производ е направен во Кина 1" x 5 "Twisted Clevis, 1" дијаметар, 1 "�

DEN 1.33

Компјутерски број на иглички по ред : 6 број на редови : 1 7,62мм директно пин терминал на ограда од средно с�

DEN 2.67

Важна белешка : пиновите на даул треба да се инсталираат со притискање, а не погодени со сила на влијание