.

.

Попуст
Bachmann Industries Голема скала „G“ лева мануелна палета на челична легура

Bachmann Industries Голема скала „G“ лева мануелна палета на челична легура

DEN 925.12

Количина на стоки
Достапно

Контролорот за брзина е способен да напојува еден додаток истовремено. Откако ќе се собере патеката, двојна проверка за поврзување на зглобовите и се вклопува со лесно трчање на прстите над горниот дел на шините во двете насоки. За да направите позитивни и безбедни врски со овие, притиснете ги копчињата и вметнете ги секоја од голите краеви на жицата за поврзување од вашиот додаток. Само челична легура за употреба само за внатрешна употреба. Голема големина на скалата „Г“. Одлучете каде да го поставите вашиот воз - сува, цврста, рамна површина работи најдобро!. Ако автомобилите нема да парат, проверете дали автомобилите не се позиционирани над магнет што не се наметнува или се паркираат на кривата. Забележете, вашето напојување е заштитено со прекинувач на колото што автоматски се ресетира откако ќе се поправи краток спој. Делот за терминал/одмор подоцна ќе биде поврзан со електричен пакет и напојување, па ставете го во близина на излез или лента за напојување. Снабдувањето со електрична енергија и контролата на брзината се приклучоци и играат; Не се потребни алатки. Ако автомобилите нема да бидат разоткриени, проверете дали спојниците се поставени директно во непосредна близина на индикаторот за положба на магнет и дека индикаторот е поставен во согласност со централната линија на магнет под патеката. Препорачано за возраст од 14 години и нагоре. Проверете дали магнетот е обезбеден на долната страна на патеката и е опремена со предвидената челична плоча. Ако вашиот воз запре или не успее да започне, може да се означи краток спој. Работи подобро по неколку часа време на пробивање. Ставете ја локомотивата на патеката и стартувајте ги тркалата напред и назад преку траењето на терминалот. Дали напојувањето е вклучено во живо во живо?. Компатибилен со сите локомотиви со големи размери и тркалање. Внатрешна патека компатибилна со сите локомотиви во големи размери и тркалање. Не користете вообичаени растворувачи, тие можат да ја оштетат пластиката - користете чистач на песна. Енергијата се доставува до патеката и локомотивата со напојување, контролор на брзина, терминална жица и терминал/стапка на е-З. Дали патеката е правилно собрана?. Прво - свртете го копчето на контролорот за брзина спротивно од стрелките на часовникот додека не застане (сè до лево). Возот изведува најдобро под чисти услови за работа. Некои сетови може да дојдат со контролер за брзина со два конектори за копче за притискање. Ако автомобилите нема да бидат разоткриени, проверете дали спојниците се поставени директно во непосредна близина на индикаторот за положба на магнет и дека индикаторот е поставен во согласност со централната линија на магнет под патеката.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат
DEN 673.60

Исклучителен квалитет на пеко Прецизно инженерство Лесен за употреба и инсталирање...

DEN 1448.00

Исклучителен квалитет на пеко Прецизно инженерство Лесен за употреба и инсталирање Издржливи компонен

DEN 2.33

2 парчиња Plarail до Brown 2009 Trankmaster Adapters Компатибилен со Томас, дрвени и моторизирани возови Дете дизајнирани,

DEN 3.33

Оваа ставка не е играчка и е наменета за употреба на моделирање Скала 1 : 76 Погодно е за следната скала (и)