.

.

Попуст
Снабдување со вкрстени бод, сет на бела крпа од Аида 14 броење, големина 59 на 39 инчи, ткаенина за вкрстени бод, пакет со големина на пакет DMC 3 22-24-26 Не - игли за вкрстено ?

Снабдување со вкрстени бод, сет на бела крпа од Аида 14 броење, големина 59 на 39 инчи, ткаенина за вкрстени бод, пакет со големина

DEN 3.00

Количина на стоки
Достапно

Голема големина Аида крпа : Голема големина 59 на 39 инчи, 14 броење крпа, достапна во бела боја, совршено за вклопување на вашиот вез, занаети со таписерија и комплет. Можете да ги отстраните брчките со лесно притискање на железото. Еколошки материјал : природен %100 турски памук, зелен безбедносен материјал, посигурна употреба, мека и удобна, и може да се пее, може да се рециклира и може да се пегла. Еколошки материјал : природен %100 турски памук, зелен безбедносен материјал, посигурна употреба, мека и удобна, и може да се пее, може да се рециклира и може да се пегла.Getе добиете : Сет на ткаенина со голема големина Аида 59 од 39 инчи и 18 игли за вкрстено бод. Вкупно 18 игли на DMC : Пакувајте за секоја големина 22-24-26, секој пакет вклучува 6 игли, идеални за работа за шиење, вклучувајќи вкрстено бод, преброени вкрстени бод, од DMC, игли за рака, игла за везови, работа со DIY. Погодно за многу видови на сцена, можете слободно да ја намалите големината според вашата потреба.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат
DEN 319.84

Водечкиот Граг, формиран од различни броеви и симболи, ви кажува каде треба да ги нацртате решетките и к�

DEN 628.80

Зашијте нов дизајн што цвета со париската пролет Зашијте нов дизајн што цвета со париската пролет...

DEN 1392.00

Број на производителот : 132 Број на производителот : 132 Линднер „Мала панда“ броеше образец за вкрстено �

DEN 1.67

Комплет за вкрстени занаети со наследство на велосипед направен за три Големина на дизајнот : 21,5 см х 14с

DEN 809.76

Комплет за вкрстени бод 14 брои Приближна готова големина : 36 x 38cm Комплет за вкрстени бод 14 брои...

DEN 2.00

Дозволете му на овој пријателски мал колибри да влезе во вашиот декор за брз начин да донесете навестув�

DEN 1.00

„Секој чувар на игла е тестиран пред пратката, се осигуравме дека привлечноста на магнет е доволно силн

DEN 132.64

Користете ги нашите лесни упатства за вкрстено бод за да залепите црно бел приврзок за шема што може да �

DEN 495.52

Комплет за вкрстени бод Големина : 20 x 15 см Вклучена ткаенина : 14 брои Аида Комплет за вкрстени бод Големи�

DEN 2.00

Преброен вкрстен бод Дизајнирано од рачно изработени богатства Завршената големина е 11,5 инчи наоколу б

DEN 559.20

Целосна пареа напред за овој симпатичен сет на шевови со теми за патувања од Stitch Card Set K! Овој сет на поште

DEN 465.44

Комплет за вкрстени бод 4,5 брои Поддршката не е вклучена Рачно насликано, 100% памук, големи платно со дупк

DEN 257.60

Големина на дизајнот : 24 x 24 см Вашиот комплет содржи; 14 брои бела Звеигарт Аида Предсортиран заглавен па

DEN 2.33

Завршена големина : 78 см од 150 см Внимание : Крстот бод е полуготовиот производ, а не да вклучува рамка!...

DEN 3.00

Број на производителот : M915 Број на производителот : M915 RTO преброени вкрстени бод комплет мачки Јас го пр�

DEN 2.00

Овој комплет ќе ви овозможи да создадете прекрасен дизајн што ќе направи одлична декорација за секоја п

DEN 1006.40

Вклучено : Пакетот ги содржи сите потребни (многу квалитетни) материјали за да започне веднаш да се везе

DEN 0.33

Занаетчиски материјали Занаетчиски материјали Ланарт е производител на висококвалитетен преброен кро

DEN 1.00

Пејзаж и градови Пејзаж и градови Велшки ветерница DIY крст на вкрстениот комплет количина на шевови : 49284

DEN 258.72

14 брои бела ткаенина Аида 100процентно претходно сортиран памучен вез Игла и целосно илустрирани упатст�

DEN 551.20

Рачно насликано 16 "x 16" Големо платно со дупки : 100% памук, густо предиво : 100% акрилик Направено во Белгија, 4

DEN 220.32

Божиќна прослава Напредно броење на вкрстено бод, вклучува светло сина 16 броја Аида, придржана памучна �

DEN 1.67

Добредојдовте Комплет за вкрстена рамка за вкрстени странични страни вклучува (1) сет од 100% навои за бод

DEN 1483.84

Големина на дизајнот : 35,6 см x 35,6 см (квадрат од 14 инчи), Вашиот комплет содржи; 10 брои целосна боја печатен

DEN 1003.20

Број на производителот : 920852 Пермин го брои комплетот за вкрстено бод „Мика“ Завршена големина : 21 x 30 см

DEN 2.33

Комплет за вкрстени бод вклучува : нишка, игли, графикони, ткаенина Аида 100% памучна нишка, ткаенина Аида..

DEN 559.84

Таа сега е една од водечките дизајнери на вкрстени бод и нејзините комплети за дизајни се продаваат шир�

DEN 1.67

Број на производител : 106g, оригинално име : Ребека Шаблон за броење на хартија за вкрстена хартија од Nimue R

DEN 687.20

Констант : Zweigart Aida 18, Anchor, табела, игла, фотографија, упатства на англиски јазик, руски LucaS користи само ви�