.

.

Попуст
3м Алуминиумска Фолија Лента 427, Сребро, 16 1/2 во х 60 јд, 4,6 мил, 1 ролна по случај

3м Алуминиумска Фолија Лента 427, Сребро, 16 1/2 во х 60 јд, 4,6 мил, 1 ролна по случај

DEN 2.33

Количина на стоки
Достапно

3М Лента од Алуминиумска Фолија 427 е Призната на УЛ 746Ц (Датотека е 122798) и Класифицирана според УЛ ДО УЛ 723 "Л" за низок рејтинг на запаливост (Датотека Р 7311). Составен од мртва мека подлога од алуминиумска фолија со високо конструирано акрилно лепило чувствително на притисок, идеално е за заштита од топлина, рефлектирање на топлина, хемиско маскирање, подобрување на светлината, хемиско мелење, шиење, запечатување и де-боја операции. Спојување на тенки мерач фолии. Термички спроводливата лента помага да се исфрли топлината и ја подобрува ефикасноста на греењето и ладењето за да се заштитат материјалите чувствителни на температура. Може да биде сертифициран за исполнување НА Л-Т-80С и се среќава Со Ф.Обложена верзија на НАШАТА 3м Лента од Алуминиумска Фолија 425.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат
DEN 610.72

Ширина : 30мм Дебелина : 0,07 инчи (1,8 мм) Количина : 32,8 стапки (10 м) ролна Примарна Земја На Производство : Јапо

DEN 2.67

Кога не сакате да се гужвате со неуредни лепила или уште полошо, клинци или завртки низ системот на покр�

DEN 143.68

Лентата од алуминиумска фолија е широко користена во спојниците на цевководи за климатизација, аспират

DEN 0.67

Нето Тежина : 60гр; Содржина На Пакетот : 1 х Сунѓерска Лента Вкупна Должина На лентата : 3 Метри / 9,84 стапки (

DEN 1679.04

Ги исполнува UL 723, Класа L Датотека R 7311 И UL 764c 3м425 алуминиумска фолија лента Отпорен на пламен, рефлектира

DEN 117.92

Содржина на пакетот : 1 парчиња х Сунѓерска Лента; Главна Боја : Бела, Црвена Дебелина на лентата : 1мм / 0,04 "

DEN 3.33

Совршен за сите ваши потреби Пакет вклучувајќи : 4 х Лента Отпорна на Топлина 12мм х 33м / 100фтспецификација

DEN 159.84

Висококвалитетни материјали : лентата Од Алуминиумска фолија е составена од чиста алуминиумска фолија

DEN 1145.60

2ПАКУВАЊЕ : секоја поединечна ролна држи 30 јарди лента; смалете ја завиткана за да спречите рабовите на р

DEN 223.84

Повеќекратна Употреба Селотејп Користи Разноврсна и сигурна црна селотејп одлична за брзи и лесни попр

DEN 1.33

ОТПОРНОСТ : Проводен Мрежен Слој10е310е4 оми / квадратни МАТЕРИЈАЛ : Полипропилен Лепило : Акрилик...

DEN 3.00

Ширина на лента : 5мм / 0,2"(Ларгеза дел настро : 5 мм / 0,2'' Соголувањето од неопренови се користи за складира

DEN 319.84

ПРОФЕСИОНАЛНА ГАФЕР ЛЕНТАоваа лента е она што го користи професионалецот и се совпаѓа со секоја гафер л

DEN 0.33

; Отпорност на температура : долгорочно : 80€, краткорочно;150€ Добар отпорен на пламен и бариера на пареа..

DEN 1494.40

Земја На Производство : КИНА; Материјал : Полиетилен Нето Тежина : 39гр; Содржина На Пакетот : 2 парчиња х Бе

DEN 2280.00

Големина : 54,8 Метри Должина х 48 мм Ширина х 9 Мил Дебелина Боја : Сребрена Одговара на неправилни форми...

DEN 105.92

25мм / 1ин; Должина : Прибл 13мм / 0,51 во; Должина : Прибл Лентата не е лесна за лепење на која било супстанци�

DEN 3.00

Тоа е лента за секоја апликација со намера да се отстрани лентата по завршувањето на работата.ПРОФЕСИОН

DEN 2271.20

Температурен Опсег : 450 F до +500 f (268 Q до +260 q) ТЕФЛОНСКИ е целосно стабилен до +500o F Или +260 q Користете Сино Чу�