.

.

Попуст
НЕШО Ротациони Датотеки 6мм Стебло Двојно Исечени Ротациони Бруси Е/Ф Стил Карбидни Бруси За Ротациона Алатка Дремел Алатка За Мелење Дрво 1 парчиња

НЕШО Ротациони Датотеки 6мм Стебло Двојно Исечени Ротациони Бруси Е/Ф Стил Карбидни Бруси За Ротациона Алатка Дремел Алатка

DEN 615.68

Количина на стоки
Достапно

Полирање на каналот на работното коло. Отстранување на брусите на одлеаноците, кованиците и прскањето на заварувањето на склоповите на заварот. Зголемување на продуктивноста на серверот десет пати отколку користење рачни алатки и три до пет пати отколку користење мали тркала за шмиргла. Користењето Ротациони Бруси е ефикасен начин за механизација во работењето со рака,во индустриите на авиони, градење бродови, автомобили, машини, хемија итн.камен) индустриска уметност резба. Заоблување или закопување на цевките. Наместо мали шмиргла, без загадување во прав.Комбинирана Вежба. Имајќи долг век на траење од десет пати од челични бруси со голема брзина и педесет пати од малите тркала со шмиргла.Пакет Вклучувајќи : 1 парчиња Ротациони Датотеки.Забелешка : Поради разликата помеѓу различните монитори, сликата може да не ја одразува вистинската боја на предметот. Комбинирани Дупчалки За Дупчење 6мм Стебло Со Двојно Сечење Ротациони Бруси Е/Ф Стил Карбидни Бруси За Ротирачка Алатка Дремел Алатка За Мелење Дрво 1 парчиња 1. Мелење на дупката до точна форма.

Карактеристики на стоката

Type:
Double cut rotary
burrsMaterial:
Carbide
Diameter:
6mm
Application:
The carbide alloy rotary file use is extremely widespread, appies in the mold processing manufacture. Machine parts bevel edge, inverted round and trench processing, The clean-up casting, forging, weldment's edge, Burr and welded joint, pipeline, impeller passage's light entire processing, metal and nonmetallic material(bone jade .stone)industrial art carving.
Note:
Due to the difference between different monitors, the picture may not reflect the actual color of the item.:
Package Including:
1pc of Rotary Files :
Купувачи како што сакаат
DEN 132.00

Димензии на пакетот : 7.0" (Л) х 2.0 "(В) х 2.0 "(Ч) Количина На Пакетот : 1 Тип На Производ : Алатки За Сечење...

DEN 3.33

Одлично за бришење, измазнување и завршување на внатрешноста на прстените и тешко достапни места...

DEN 2.67

Единствена Геометрија за МултиАпликации со Специјално Мелење За Да Се Создаде Мазен Радиус Двојно нама

DEN 2.00

Коло премин на завршна обработка.Различни механички делови за заоблени,тркалезни и обработка на жлебов

DEN 409.60

Ниска алатка оптоварување на цпу машини БРУСИТЕ ОД ЧЕЛИК Карбид се висококвалитетни решенија кои обезб

DEN 2.33

Произведено во САД Тип КОМЕТАЛ Цилиндричен Топчест Нос Цврст Карбид Произведено во САД Тип КОМЕТАЛ...

DEN 120.96

Стилот со двојно сечење има редови на сечење заби исечени во две пресечни насоки за брзо отстранување н�

DEN 1056.00

Нецентрично сечење Целосен избор на форми и стилови на сечење за сите материјали и апликации Цврсто сте

DEN 1.00

Крај 1 / 4 "х 5 / 8", Топка 1 / 4 "х 1 / 4" Овална 1 / 4 "х 3 / 8", Дрво Рад Направени Во Сад Вежба Америка Колиба Серија...

DEN 1011.20

Типдвојно намалување Големина на стеблото1 / 4" Број на парчиња12 Типдвојно намалување Големина на стебло

DEN 275.20

Топката форма Целосен избор на форми и стилови на сечење за сите материјали и апликации Цврсто стебло и

DEN 1.00

Категорија : Обработка Алатки За Бришење Карбидни Бруси и Комплети Категорија : Обработка Алатки За Бр�

DEN 577.60

Материјал : карбид; обложување : празно; насока на сечење : сечење од десната страна; вратило : директно вр

DEN 3.00

●Облик€ Форма На Цилиндар Со Двојно Сечење Со РАДИУС Крај SC3, Големина : 45mm должина На Стеблото, 1 / 4" дија

DEN 1.33

Цилиндар 1 / 4 " Главата Ајкула Индустрии БТМ1 : Цилиндар 1 / 4 "Глава, 1 / 2" Флејта Еднонасочна струја...

DEN 2.00

Quish callity qualdond burr се изработени од врвни дијамантски прачки и легури, издржливи и отпорни на абење...

DEN 0.67

Комплетот за дупчалки со дијамантски бруси од 30 парчиња вклучува битови со различни форми : сферични, во

DEN 1228.80

Тркалезно стебло од 1 / 8 инчи одговара на многу електрични или пневматски алатки и машински алати Различ

DEN 2.67

Стилот со двојно сечење има редови на сечење заби исечени во две пресечни насоки за брзо отстранување н�