.

.

Попуст
2003 Канада Сребрен Доказ

2003 Канада Сребрен Доказ

DEN 2079.20

Количина на стоки
Достапно

2003 (1903 -) Двоен Долар Доказ сет; 100-Годишнината Од Кобалт Сребро Штрајк. Овој сет ја вклучува оригиналната кутија и КОА издадена Од Нане.. Надворешната кутија покажува мало абење на полицата и некои шоуа за абење на аглите.. Овој комплет му оддава почит На Фред Ларосе, ковач, кој пред 100 години фрли чекан врз лисица. Тој пропушти се разбира, удирајќи во карпа откривајќи блескава вена од сребро! Исто така, ова беше првото издание на чисто сребро (.9999 парична казна) долар Од Кралската Канадска Ковачница. Овој сет од 2003 година ги содржи следните монети; 1) Комеморативен Сребрен Долар од 2003 година; 100-Годишнина од Штрајкот Со Сребро Од Кобалт; 99,99% Сребро.. 2) 2003 Заеднички Лун Долар; никел електро-обложени со бронза.. 3 )2003 Pol 2.00 Поларна Мечка; 92.5% Сребро, 7.5% Бакар, 24к Позлатено внатрешно јадро.. 4) 2003 50 Центи; 92,5% Сребро, 7,5% Бакар.. 5) 2003 25 Цент; 92.5% Сребро, 7.5% Бакар.. 6) 2003 10 Цент; 92.5% Сребро, 7.5% Бакар.. 7) 2003 5 Центи; 92,5% Сребро, 7,5% Бакар.. 8) 2003 Денар; Бронза.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат
DEN 271.84

Оригинално Владино Пакување Сертификат За Автентичност Кога Се Издава Оригинално Владино Пакување Сер

DEN 1.00

Комплетот содржи папка Нане поставена со монета, Интаљо Принт Што Го Прикажува Потпишувањето на Деклар�

DEN 1999.84

10 Прилагодени Бронзени Монети За Предизвик Со Бројот На Вашата Противпожарна Куќа И Градот И Државата...

DEN 2.33

●Висококвалитетен Материјал : Изработен од висококвалитетен материјал, висока јачина, отпорен на абењ�

DEN 3.33

Секоја монета има симболичен дизајн На Државата Флорида на обратна и обоена слика на обележјата на миси

DEN 5599.84

Службата за оценување НА НГЦ додаде ознака на "УЛТРА КАМЕО" дополнително ја нагласува реткоста на овој с

DEN 128.00

€ Убава Цврста Метална Монета Можете да го користите како игра реквизит ● Одлична идеја за подарок за м

DEN 3516.00

Дијаметар : 40 мм; Дебелина : 2,9 мм Чистота : Обратното ја прикажува Салата За Молитва за Обилни Жетви (Кине�

DEN 1.67

2006 САД Нане Држава Квартали Доказ Во собата Целосно Оригинално пакување Од Нане во САД, вклучувајќи Сер�

DEN 0.33

2018 П Д С Америка Прекрасниот Национален Парк Обоен Четвртина Го Постави Националниот Парк Камберленд А�

DEN 3.00

Нециркулирани Сад Нане Во Собата 10 нане запечатени монети Рачно избрани за квалитет Нециркулирани Сад �

DEN 2.67

Сервис : Ако имате какви било прашања во врска со нашите производи, ве молиме контактирајте не преку епо�

DEN 184.00

Оригинално Владино Пакување Сертификат За Автентичност Кога Се Издава Оригинално Владино Пакување...

DEN 240.00

Земја : Украина Материјал : бакарникел, алуминиумбронза Комплетот вклучува 1,2,5,10,25,50 копеки и 1 гривни (3 в�

DEN 3.00

Ниски Цени Брз Сигурен Превозот Вистински Американски Нане Производи 100% Гарантирано Задоволство...

DEN 2.67

Првата година На Џон Ф Кенеди Половина Долар Доаѓа ВО нас нане Плик Првата година На Џон Ф Кенеди Полови�

DEN 79.84

Секоја монета има уникатен државен дизајн на задната страна и заеднички аверс со портрет На Џорџ Вашинг

DEN 15872.00

2 Монета Во Собата Ретки Пцг Етикета И Двете Оценети 70 Највисока Оценка Ретки Морган И Мир Долар...

DEN 2.67

20 Сребрена Рузвелт Доказ Пара 1964 Од Запечатени Сетови Доказ Вкупно 20 Монети Сребро 20 Сребрена Рузвелт Д�

DEN 0.67

Страната две ги прикажува поединечните парчиња оклоп и нивниот библиски опис и референца (Ефесјаните 6 :

DEN 407.20

Доаѓа со упатства за чистење Вистински антички Римски монети од 200360 ГОДИНА Ова се вистински неисчистен�

DEN 5712.16

Содржина на метал : 1 Троја Унца по Паричка; Вкупно : 10 Троја Унци Забележете дека ќе добиете 10 монети по к�