.

.

Попуст
Терминален повеќенаменски 4мм месинг рамен J.50019 покритие M8 100A висока струја на тековни блок -скокачки кабли со Jackек, бустерски кабли

Терминален повеќенаменски 4мм месинг рамен J.50019 покритие M8 100A висока струја на тековни блок -скокачки кабли со Jackек,

DEN 2.67

Количина на стоки
Достапно

Спецификација : Тип на ставка : Терминален материјал : Бакар, АБС модел : Ј. Висока ефикасност : Овој тековен терминал чист бакар терминал има висока ефикасност, изолациски материјал и добри безбедносни перформанси, а исто така е многу погоден за раздвојување и дистрибуција на соларни ќелии, хардвер, електроника, електрични уреди, компјутери, регулатори на електрична енергија, конзоли за игри, рекордери со ленти , Производи за комуникација. Висока ефикасност : Овој тековен терминал чист бакар терминал има висока ефикасност, изолациски материјал и добри безбедносни перформанси, а исто така е многу погоден за раздвојување и дистрибуција на соларни ќелии, хардвер, електроника, електрични уреди, компјутери, регулатори на електрична енергија, конзоли за игри, рекордери со ленти , Производи за комуникација. Широка применливост : Овој тековен терминал е широко користен во електронски инструменти, индустриска опрема, електронска опрема, инвертори, машини за заварување, генератори за полнење, бродови, РВ, камиони, автомобили, итн.50019 (3), кој е терминал со висока струја на М8 со номинална струја од 100А и големина на конец на М8.

Карактеристики на стоката

Item Type:
Terminal
Material:
Copper, ABS
Model:
J.50019 (3)
Rated Current:
100A
Thread Size:
M8
Package List:
1 x Terminal:
Купувачи како што сакаат
DEN 0.67

Оригинален дел за замена на OEM Огките на Блодет го издржаа тестот на времето да станат комерцијален вода

DEN 2.67

PF083 A 250 VAC 10 A 8 ПИНСКИ ТЕРМИНАЛНИ ЗА ВРАБОТУВАЕ НА РАБОТНИЦИ ЗА ПАРТИВНИЦИ ЗА ПОВЕЕ НА ПРОИЛЕЦИЈА : Основа

DEN 119.04

10 компјутери 2.54mm 2*6p директно конектор за крава IDC (Bull Horn / Jane Cow) преку дупка, P = 2.54mm 0,100 "2.54mm месинг 321012 SG0 ABK00

DEN 121.92

(1 компјутер) Број на иглички по ред : 8 број на редови : 1 5мм терминал од типот на пролетта P = 5mm 5mm KF2365.08p...

DEN 138.56

5 компјутери FC2.0mm 2*10p Crimping Terminal Terminal ThePiection IDC конектор (рог / едноставна крава) p = 2.0mm 0.079 "2,00мм месинг / фо�

DEN 507.20

Надворешните димензии се должина од 3,23 инчи x 0,98 инчи ширина x 1,63 инчи висина Предпополнети : Производите

DEN 187.36

Машински алуминиумски копчиња во природна и црна завршница Неограничен пресврт, нелибрирани бирање...

DEN 118.88

10 компјутери 5мм Број на редови : 1 број на иглички по ред : 3 терминали на приклучок за приклучок на игла P =

DEN 3.00

Име на производот : приклучен терминален блок; тип : единечни редови, 6 позиции Пин Пит : 5.08мм; номинален н�

DEN 2.67

Име на производот : Реле за напојување; Модел бр : JQC3 FC Калем : DC 12 V; Оценето оптоварување : 10 A 120 VAC10 A 240 VAC...

DEN 248.96

Собрание за соларен комбинатор или дистрибуција на електрична енергија Рејтинг на UL 600 V UL 1222 AWG рејтинг..

DEN 1420.80

Одличен материјал : Овој приклучок за банана од 2мм е од одличен материјал, изработен од месинг од никел �

DEN 204.64

Име на производот : БАРИЕР ТЕРМИНАЛНО БЛОК; Модел бр : KF7.623 P; Материјал : Метал, пластика Fit for : 2212awg; Оценет�

DEN 202.24

Име на производот : Поврзувачки пост; Материјал : Пластика, метал Главна боја : 5 парчиња x црвена, 5 парчињ�

DEN 379.20

Завртки за блок конектор за завртки Терен 3,5мм Директнопин 4way / игла Тип на приклучок 300 V 8а...

DEN 139.52

2 позиции, терен од 5мм, конектор за блокирање на терминални блокови на PCB Оценета вредност : AC300 V 10 A Голем�

DEN 2.00

10 парчиња 5.08мм редови : 1 реда : 2 приклучок за терминален блок P = 5.08mm приклучок 5.08mm HT508 K 5.082p...