.

.

Попуст
Нов LON0167 20 ПЦС 5мм терен PCB завртка за завртки за блок конектор 300V 10A (20 Stücke 5mm Pitch PCB SchraubklemmenBlockverder 300-V 10A

Нов LON0167 20 ПЦС 5мм терен PCB завртка за завртки за блок конектор 300V 10A (20 Stücke 5mm Pitch PCB SchraubklemmenBlockverder

DEN 164.00

Количина на стоки
Достапно

Име на производот : ПЦБ терминален блок; материјал : пластика. Оценета вредност : 300 V 10 A; Полјаци : 2p. Вкупна големина : 10 x10 x 8mm/0,4 "x 0,4" x 0,3 "(l*w*h). Боја : сина, сребрен тон; тежина : 80g (farbe : blau, silberton; Gewicht : 80g. Содржина на пакет : 20 x 2 P PCB Terminal Block (Packung Sinhalt : 20 x 2p Leiterplattenklemme. Име на производ : PCB терминален блок; материјал : пластика. Оценета вредност : 300 V 10 A; столбови : 2p. Вкупна големина : 10 x10 x 8mm/0,4 "x 0,4" x 0,3 "( L*w*h). Боја : сина, сребрен тон; тежина : 80g (farbe : blau, silberton; gewicht : 80g. Содржина на пакет : 20 x 2p PCB терминален блок (Packungsinhalt : 20 x 2p leiterplattenklemme. 20 парчиња 5mm PCB PCB Растојание за блокирање на блок на завртки 300 V 10 A5mm, е инсталиран на таблата PCB. Користена широко во електрониката, комуникациските капацитети, инструментите, калкулаторот, автоматскиот систем за контрола, домашни уреди за апарати и предупредување, итн. 10aproduktname : PCB терминален блок; материјал : kunststoffnennwert : 300_v 10a; пол : 2pgesamtgröße : 10 x 10 x 8 mm / 0,4 x 0,4 x 0,3 (l * b * h) farbe : blau, silberton; Gewicht : 80gpackungsinhalt : 20 x 2p leiterplattenklemme.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат
DEN 1347.20

Изолација од класа Б, терминал за завртки Горна монтажа на заградите Двоен пол единечен фрлање нормално

DEN 279.84

Номинален напон : 300 V Оценета струја : 8а Издржан напон : 2000 V / 1мин Опсег на жица : 26 ~ 16awg Отпорност на изол�

DEN 643.20

Добра изведба : Малиот и компактен конектор за терминали не зазема премногу простор за употреба, што е п�

DEN 121.92

(1 компјутер) Број на иглички по ред : 8 број на редови : 1 5мм терминал од типот на пролетта P = 5mm 5mm KF2365.08p (1 ко

DEN 140.48

Име на производот : Терминален блок на завртки; Материјал : пластика Оценета вредност : 8а, 250 V; столбови : 1

DEN 202.24

Име на производот : Поврзувачки пост; Материјал : Пластика, метал Главна боја : 5 парчиња x црвена, 5 парчињ�

DEN 248.96

Собрание за соларен комбинатор или дистрибуција на електрична енергија Рејтинг на UL 600 V...

DEN 140.80

Земја на производство : Кина Материјал : Метал Нето тежина : 59g Содржина на пакетот : 1 x 10 Терминал за позиц

DEN 187.36

Машински алуминиумски копчиња во природна и црна завршница Неограничен пресврт, нелибрирани бирање...

DEN 2.67

Спецификација : Тип на ставка : Терминален материјал : Бакар, АБС модел : Ј Висока ефикасност : Овој текове

DEN 0.33

[Квалитетен материјал] Главното тело на овој производ е месинг позлатен од никел, а пластичната обвивка

DEN 1.00

Morris Products е врвен производител на осветлување и електрични производи кои вклучуваат мерачи и тестери, ор

DEN 2.00

5 компјутери пластична обвивка 2x03p теренот 4.2мм Терминална пластична обвивка P = 4.2mm 4,20мм WF42022 HK03 W02 5 компј

DEN 167.04

5 Pcs PCB40 M6 Thread 8 Pins Snap in Screw Terminal Block Terminals Only5.0mm terminal feet spacing, 4 straigjht terminals, screw type, PCB mount.Used widely in the electronics, communicatio

DEN 1156.80

PCS 3,81mm ред : 1 игла по ред : 3 приклучок за терминал P = 3,81mm приклучок 3.81mm 15etyk3.8103p1400ah PCS 3,81mm ред : 1 игла по ред :

DEN 2.00

10 компјутери 5мм редови : 1 игла : 2 Терминал за завртка на иглата P = 5mm 5mm DB301 V5.02 PBкомпјутери 5мм редови : 1 иг�

DEN 97.28

Полјаци : 2p; заглавие на пинот : месинг, калај позлатен; куќиште : PA66.UL94 V0; одговара за : 1224awg.Range : 40 ~ +105 C; Max Sel

DEN 151.52

Дизајн на врвна жица : Дизајн на врвна жица, посилна сила за стегање, тој е најдобриот избор за замена на �

DEN 1478.40

Широка алатка : широко користена во електронски инструмент, индустриска опрема, инвертер, машина за зав�